parcakablo.net - Kablo Ticaret Platformu

Alvinal

Kablo Tipleri
Kablo Yapısı
Yapısal Değerleri
Montaj ve Ek Mufları

Alpek ve Alvinal

Alpekler
Alvinal

ÜRÜN ANA GRUPLARI

Akım ve Gerilim Transformatörleri
Alpek ve Alvinal
Aydınlatma Armatürleri
Ayırıcı / Seksiyonerler
Beton Köşkler
Dağıtım Panoları
Direkler
Enerji Kabloları
Havai Hat Askı - Gergi Takımları
Havai Hat İletkenleri
Havai Hat İzolatörleri
Kesiciler
MM-Modüler Hücreler
OG Porselen Sigortaları
Parafudrlar
Röleler
Topraklama Malzemeleri
Transformatörler
Vakum Kontaktör Panelleri

Alvinal --- Kablo Tipleri

Ürün MarkaÜrün Resim
ALÜMİNYUM İLETKENLİ, PVC YALITKANLI ALÇAK GERİLİM YERALTI GÜÇ KABLOLARI

Alüminyum elektrik alanında yüz yıla yakın bir süredir başarı ile kullanılmaktadır.

Alüminyum bakıra göre hafifliği, eşdeğer elektrik geçirgenliğine yaklaşık bakırın yarı ağırlığında ve birim fiyatının daima bakırdan düşük olması sonucu elektrik şebeke tesis maliyetlerinde sağladığı büyük ekonomi, ALÜMİNYUM’un elektrik alanında kullanılan ana iletken malzemesi olmasına neden olmuştur. Alüminyum iletkenli güç kabloları, eşdeğer bakır iletkenli kablolara göre en az %35 oranında ucuzluğu, bugün olduğu gibi yıllardır devam etmektedir. Alüminyum özellikleri dikkate alınarak geliştirilmiş, standartlara uygun ek malzemelerin üretimi tüm ek sorunlarına çözüm getirmiştir.

Son yirmi yıldır, pek çok ülkede bilhassa alüminyum iletkenli alçak, orta ve yüksek gerilimli yeraltı enerji kablolu tesislerde büyük artışlar olmuştur. Örnek olarak, Finlandiya’da her yıl tesis edilen yaklaşık 2.000 km’lik 1 kV’luk yeraltı kablo şebekesinin yaklaşık %90’ında ve Almanya’daki 20.000 km’lik 1 kV’luk yeraltı kablo şebekesinin %65’inde alüminyum iletkenli güç kabloları ekonomik nedenler ile tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

ALVİNAL kablolar Ercan Hava Alanında (Kıbrıs), Konya Sanayi Bölgesinde, Konya Şehir Şebekesi ve tevsiinde, Erzincan Deprem Konutları, Eskişehir Şehir Şebekesi, Çorlu Marmara İplik Sanayi (6400 Kva), Manisa Pompa İstasyonları, Bolu Kartalkaya Oteli, Bursa Büyük Otel gibi pek çok değişik şartları olan tesislerde başarı ile hizmet vermektedir.

ALVİNAL kablolar üç ayrı tipte imal edilmektedir.


1-ALVİNAL-D (YAVV-NAYY)

ALVİNAL-D, alüminyum iletkenli, PVC yalıtkanlı ve kılıflı, düşük nötr kesitli,dört damarlı güç kabloları sabit tesislerde, bina içi ve dışında, kablo kanallarında,güç merkezlerinde, şalt ve endüstri tesislerinde, yerel enerji dağıtımında ve kablo yalıtımına zarar verebilecek dış etkenlere karşı önlem alınarak ağır hizmet şartlarında,değişik toprak ortamlarında (kuru, nemli, sulu, kumlu, killi, kayalık, vs.) kullanılır.


2-ALVİNAL-K (YAMV-NAYCY)

ALVİNAL-K , alüminyum iletkenli, PVC yalıtkanlı ve kılıflı,düşük nötr kesitine eşdeğer bakır konsantrik iletkenli, üç damarlı güç kabloları genel olarak toprak içine serilir. Bakır konsantrik nötr iletken dış etkilere karşı elektriksel ve mekanik koruyucu görev görür.Endüstri,şalt,yerel enerji ve sokak aydınlatma dağıtımında ağır hizmet şartlarında değişik toprak ortamlarında (kuru,nemli, sulu, kumlu, killi, kayalık, vs.) kullanılır.


3-ALVİNAL-Z (YAVSV-NAYFYGbY)

ALVİNAL-Z, alüminyum iletkenli,PVC yalıtkanlı ve kılıflı, çelik zırhlı,düşük nötr kesitli, dört damarlı güç kabloları sabit tesislerde,bina içi ve dışında,kablo kanallarında güç merkezlerinde,şalt ve endüstri tesislerinde, yerel enerji dağıtımında ve mekanik zorlamaların etkili olduğu yerlerde,nehir ve ağır hizmet şartlarında, değişik toprak (kuru,nemli,sulu,kumlu,killi,kayalık, vs. ) nehir ve deniz içi ortamlarda kullanılır.

Yıltes Elektrik İnşaat Taahhüt ve Ticaret Ltd.Şti     2011

Site Hosting BMT Network